Vengma, hiç bir partinin borazanı değildir. Hiç bir partinin düşmanı da değidir. Kürt partilerinin doğru politikalarını destekler, yanlış politikalarını eleştirerek yol göstermeye çalışır.

Yasak Aşk

Bu klip Mehmet Cahit Şener ile Sakine Cansız’ın öyküsünü anlatıyor. Şiiri Mehmet Cahit Şener Sakine Cansız için yazdı. Selim Çürükkaya ise okudu. Mehmet Cahit Şener 1991 Kasım Ayında Kamışlı kentinde Suriye istihbaratı ile Abdullah Öcalan ın adamları tarafından katledildi. Sakine cansız ise 2013 yılında Paris’te Türk İstihbaratı ile Abdullah Öcalan’ın adamları tarafın öldürüldü.

Yazar: Mehmet Cahit ŞENER

1958 Yılında Batman 'da doğdu. Mersin Öğretmen okulundan mezun oldu. 1978 Yılında Fis Köyünde yapılan PKK nin birinci kongresine katıldı. 1979 da tutuklandı. 11 Yıl cezaevlerinde direndi. Tahilye olunca Gerilla olamak için gitti. PKK 4. Kongresinde Abdullah Öcalan ve sistemini eleştirince, Kamışlo Kentinde Suriye Muahabaratının yardımıyla Öcalan'ın tetikçileri tarafından katledildi.

Tüm Yazıları

Yorum Yazın

E-posta hesabınızı yayınlanmıyoruz

six − two =

Kullanıcı deneyiminizi artırmak için çerezler kullanıyoruz. Sorun yok, rahat olun. Size özel herhangi bir bilgiyi yayınlamıyor ya da paylaşmıyoruz. Anladım Daha Fazla