Vengma, hiç bir partinin borazanı değildir. Hiç bir partinin düşmanı da değidir. Kürt partilerinin doğru politikalarını destekler, yanlış politikalarını eleştirerek yol göstermeye çalışır.

ZÜĞÜRT TESELLİSİ…..

İran :ABD ve Rusya / Çin /Hindistan ın düello yaptığı bir arenadır . ABD ve müttefiklerinden ciddi yardım almayan bügün kü halk ayaklanmasının başarı şansı yoktur . Şimdilik rejim değişikliği uzak ara …

Çin ve Hindistan ın önümüzdeki on yıl için İran’da enerji için yaptığı 100 milyar dolarlık yatırımı garanti altina alınmadan İran’da rejim değişikliği beklemeyiniz .

Fransız total /İspanyol rapsol ve schell in İran’da ki platform lara ortaklaşa yaptıkları 3 milyar dolarlık yatırımlarda işin cabası ..

Rejim değişikliği bu güçlerin onayından geçer unutmayınız .

Garanti ve güvence …

Kim verecek bunu ?

Mevcut rejim içinde bulunduğu iç ve dış çıkmazlardan daha güçlü bir şekilde çıkarsa kimse şaşırmasın .

Kürdler Suriye’nin mevcut durumuna bakarak akıllı olmak durumundadır. Farsların iç kavgasına kürdlerin vereceği tek bir damla kan olmamalı .

Hele hele kimsenin gazına hiç gelmemeliler. Güney kürdistanın içine düşürüldüğü duruma asla !

Hazırlıklı ol ,Bekle ve gör !

Sonra mevzilen ,Aklın yolu budur !

Rahmetlinin biri ne demişti ” bir damla petrol bir damla kandan daha değerlidir “….

Rahmetlinin bu sözüne istinaden,ikinci dünya savaşından sonra Ortadoğuda petrol / fosil enerji üzerinden onlarca sunni devletler var edildi .

Bu enerjiye hükmeden enerji devlerinin izni olmadan , bu coğrafyada bölgesel ve küresel güçlerin hiç birisinin sınırlarda tek bir santim değişiklik yapma gücü yoktur .

Emir büyük yerden olursa onlara kulak verin derim …

Politikacılar konuşur ama kararı bunlar verir .

Enerji yaşamdır , politika züğürt tesellisi ….

Yorum Yazın

E-posta hesabınızı yayınlanmıyoruz

12 − 5 =

Kullanıcı deneyiminizi artırmak için çerezler kullanıyoruz. Sorun yok, rahat olun. Size özel herhangi bir bilgiyi yayınlamıyor ya da paylaşmıyoruz. Anladım Daha Fazla