Vengma, hiç bir partinin borazanı değildir. Hiç bir partinin düşmanı da değidir. Kürt partilerinin doğru politikalarını destekler, yanlış politikalarını eleştirerek yol göstermeye çalışır.

PKK li Olarak Yargılandım

Ömer Özmen /  Bugün sabah saatlerinde, PKK propagandası yaptığım iddiasıyla yine hakim karşısındaydım.
2012 tarihinden beri yazdığım yazılardan alıntılar alınarak hakkımda iddianame hazırlanmıştı.

İddia edilen suçlar tam anlamıyla bir hukuk ucubesiydi.
Kürtçe yazdığım yazılar, bozuk bir şekilde tercüme ettirilerek hakkımda suç yaratma çabasını ibretle gördüm.

Örneğin; PKK daha kurulmadan yıllar önce Saddam diktatörlüğü tarafından idam edilen Leyla Kasım, KCK li yapılarak onunla ilgili yazdığım anma yazısı, suç delileri arasındaydı.

Yine DAİŞ ile savaşarak şehit düşen Dr. Sait Çürükkaya, KCK elemanı olarak gösterilerek şehadeti ile ilgili anma etkinliğindeki fortoğraf ve yazılarım suç delil olarak gösteriliyordu.

Êzıdi Kürtlerin Bayramını kutladığım suç delilleri arasındaydı.

İddianamede bana isnat edilen suçların mesnetsizliğini ortaya koydum.

Yayınlanan diğer yazılarımı kararlıca savundum.
İlahlara kurban edilmek istendiğimi belirttim.

1990 lı yılların başlarında Serbesti dergisinde PKK ile ilgili eleştirilerimi içeren yazılardan pasajlar sunarak PKK propagandası yapmamın mantık dışlığını vurguladım.

PKK ye, bu can alıcı eleştirileri yaptığım dönemde Doğu Perinçek ve Provokatör Profesör Yalçın Küçük ün Bekaa Vadisinde Öcalan ile çektirdikleri 11 adet fotoğrafı mahkemeye sundum.

PKK propagandasını;
ben değil, Öcalan ile kol kola halaylı fotoğraflar çeken ve PKK nin propagandasını yapanların; günümüz Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı adayı olan Doğu Perinçek ve Yalçın Küçük olduğunu belirttim.
Mahkeme tutanaklarına yazdırdım.

Davanın gelecek duruşması, 9.Temmuz 2018 günü Muş Ağır Ceza Mahkemesinde devam edecektir.
Tüm sayfa arkadaşlarıma duyrulur.
Selamlar/saygılar.
11.06.2018

Yazar: Ömer Özmen

omerozmen54@hotmail.com 1954 yılında Varto da doğdu. Düziçi İlköğretmen Okulu ve Anadolu Üniversitesi mezunu. Öğretmen olarak çalıştı. Peyama Kurd ve Serbesti dergileri başta olmak üzere değişik gazete ve dergilerde yazarlık yaptı.“Çend Peyam ji Peyama Kurd” ve “Hevalname”adlı iki tane Kürtçe kitabı yayınlandı. Halen özel bir rehabilitasyon merkezinde uzman eğitimci olarak çalışmaktadır.

Tüm Yazıları

Yorum Yazın

E-posta hesabınızı yayınlanmıyoruz

10 − six =

Kullanıcı deneyiminizi artırmak için çerezler kullanıyoruz. Sorun yok, rahat olun. Size özel herhangi bir bilgiyi yayınlamıyor ya da paylaşmıyoruz. Anladım Daha Fazla