Vengma, hiç bir partinin borazanı değildir. Hiç bir partinin düşmanı da değidir. Kürt partilerinin doğru politikalarını destekler, yanlış politikalarını eleştirerek yol göstermeye çalışır.

Kürdler Mossad’ını yaratmalı!

1946’dan 2018’e soykırımlar / zorunlu göçler / onlarca isyan / savaş, savaşlarla geçen tamı tamamına 72 yıl….

“Düşmanın durumu hakkında sürekli bilgi almadıkça ve doğru zamanda vurmaya hazırlıklı olmadıkça, savaş yıllarca sürebilir. Bu bilgiyi edinmenin tek yolu casusluk faaliyetleridir” (sun Tzu/savaş sanatı).

istihbaratı olmayan savaş halindeki ülkeler / uluslar arenaya çıkmış ,düşmanının sağdamı/ soldamı yoksa önde / arkadamı, Saldırıların nereden ve nasıl geleceğini içgüdüsel olarak tahmin etmeye çalışan gözü bağlı Gladyatör den farksız değildirler. Kürtler binlerce yıldır savaşıyorlar, yiğitçe / kahramanca hemde filimlere konu olan Romalı Gladyatör’lere şapka çikartırcasına. 

Ancak son şengal ,kobani , kerkük’te Yaşananlar, kürtlerin gözü kapalı nasıl savaştığının belgeselidir. Vücut Kürt, göz / kulak müttefik’çe dir. 

Bu gün Müttefikler var, ya yarın Sırt çevirirlerse !!!!

Kürtler, tarihi M.ö 500 öncelere dayanan istihbarata önem vermez/ parti ve liderlere Dayalı, onların geleceğini garantiye almak Uğruna ayak Oyunları’nın , kardeş kanının akıtıldığı ISTIHBARAT geleneğini bir tarafa bırakıp ULUSAL BİR İSTİHBARAT  BİRİMİ yaratmazlarsa daha uzunca yıllar başkalarının gözü ve kulağı ile savaşmak zorunda kalacakları gibi başkalarının “göz / kulak”larının oyuncağı olmaktan’da kurtulamazlar.

Özellikle güney Kürdistan yönetimi ; ulusal birlik/ulusal ordu/ulusal ekonomiden önce, kimin eli kimin cebinde/at izi ile it izinin karıştığı coğrafyamızda :

Kutsal topraklarına dönen, araplarla cephe savaşı’nda çevreyi / yöreyi iyi tanıyamamanında etkisi ile yer yer yenilgiye uğrayan,1929 eylülünde ağlama duvarında ayin için toplanan Yahudilere yapılan Arap saldırı sonrası “HATAMIZ NEREDE ” diye bir araya gelen Yahudi toplumunun ve o toplantıda “KUTSAL KİTABI UNUTMAMALIYIZ. KIRAL DAVUD’DAN BERİ HALKIMIZ HEP ETKILI ISTIHBARATTAN YARARLANMIŞTIR” (G.Thomas.mossad’ın gizli tarihi- syf.30) diyen liderini , bugünkü İsrail’in güvencesi olan MOSSAD’ı örnek Alıp, ulusal çıkarları Herşeyin üstünde tutacak ulusal ISTİHBARAT Örgütü’nü yaratmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınızı yayınlanmıyoruz

thirteen − 3 =

Kullanıcı deneyiminizi artırmak için çerezler kullanıyoruz. Sorun yok, rahat olun. Size özel herhangi bir bilgiyi yayınlamıyor ya da paylaşmıyoruz. Anladım Daha Fazla