Vengma, hiç bir partinin borazanı değildir. Hiç bir partinin düşmanı da değidir. Kürt partilerinin doğru politikalarını destekler, yanlış politikalarını eleştirerek yol göstermeye çalışır.

“Kürdistan İbrahim Güçlü’nün Babasının mülkü mü” diye soran kendini bilmezlere cevabım….

Ibrahim Güçlü / Kürdistan Kürtlerin ve Kürdistanlıların ülkesidir. Ben de Kürt ve Kürdistanlı olduğum için benim de ülkemdir.

Kürdistan aynı zamanda tüm Kürtlerin ve Kürdistanıların mülküdür. Ben de Kürt ve Kürdistanlı olduğuma göre, benim de “mülkümdür”.

Kürdistan’ı korumak ve kollamak her kürdün ve Kürdistanlının görevidir.

Ben de bir Kürt ve Kürdistanlı olarak Kürdistan’ı, düşmana, itlere, mitlere, hayinlere ve çıyanlara karşı gücüm oranında korumaya çalışıyorum.

Yazar: İbrahim Güçlü

1949 yılında Ankara Şerefli Koçhisar Hecîyan köyünde doğdu. Ankara Hukuk Fakültesinden mezun oldu. TİP; Fikir federasyonu üyeliği., Alarızgari gurubunun liderliğini yaptı. Çok kez tutklanıp cezaevlerine konuldu. Uzun süre Stockholm de mülteci olarak kaldı, şu anda Diyarbakır da yaşıyor.

Tüm Yazıları

Cevap bırakın

E-posta hesabınızı yayınlanmıyoruz

twelve − 1 =

Kullanıcı deneyiminizi artırmak için çerezler kullanıyoruz. Sorun yok, rahat olun. Size özel herhangi bir bilgiyi yayınlamıyor ya da paylaşmıyoruz. Anladım Daha Fazla