Vengma, hiç bir partinin borazanı değildir. Hiç bir partinin düşmanı da değidir. Kürt partilerinin doğru politikalarını destekler, yanlış politikalarını eleştirerek yol göstermeye çalışır.

Kürt’ler AKP’ye dersini verdi!

SEÇİM SÜRECİNDE ÜLKEDEKİ KÜRT GERÇEĞİNİ HALA GÖRMEYEN CHP’Yİ VE DIŞLANAN, İLKESİZ CHP’NİN PEŞİNE TAKILAN HDP’ Yİ ELEŞTİRDİK. KÜRT KARŞITI SİYASETİN ARTIK PİRİM YAPMADIĞINI SEÇİM SONUCU BİZLERE GÖSTERDİ.MHP’NİN PEŞİNDE TÜRK-İSLAM SENTEZİ İLE TAKILAN AKP BUNUN DERSİNİ ALDI.
TEK ADAM DİKTATÖRLÜĞÜNE KARŞI ALINAN SEÇİM BAŞARISINI BENDE KUTLUYORUM. BU BAŞARIYI SAĞLAYAN TEK BAŞINA MİLLET İTTİFAKININ (CHP+İYİ PARTİ)OYLARI DEĞİLDİR.
İNANCI KENDİNE SİYASİ SERMEYE YAPAN, ÖTEKİLEŞTİREN ANLAYIŞA KARŞI BAŞTA ÇANTADA KEKLİK SANILAN MUHAFAZAKAR KÜRTLER OLMAK ÜZERE , TEPKİ DUYANLARIN VE İKİ ADAY ARASINDA ÇARESİZ KALANLARIN “EHVENİ ŞER” MANTIĞI İLE VERİLEN KARŞI OYLARDIR. KİMSE BUNU ABARTIP DEMOKRASİNİN BAŞARISI OLARAK SUNMASIN.
İKİ TEKÇİ ANLAYIŞ ARASINDAKİ SEÇİMDİ, BİRİ KAZANDI. SEÇİMİ KAZANAN “” TEKÇİ”ANLAYIŞ DEĞİŞMEDİĞİ SÜRECE MİLLET İTTİFAKINDAN DEMOKRASİ BEKLEMEK HAYAL İLE İŞTİGAL ETMEKTİR.ONLAR GEÇMİŞTE OLDUĞU GİBİ” KENDİNE”DEMOKRATTIR”.
TÜRKİYEDE DEMOKRAT OLMANIN KRİTERİ KÜRT HALKININ VARLIĞINI KABUL ETMEK, İNKAR ETMEDEN, ASILLISINA DEĞİL TALABİ OLAN ASLINA SAYGI DUYMAK VE ULUSAL HAKLARININ ANAYASAL TEMİNAT ALTINA ALINMASINI İSTEMEK VE SAVUNMAKTAN GEÇER.

Yazar: Adnan Güllüoğlu

Dr. Adnan Güllüoğlu Urfa doğumlu, Tıp fakültesi mezunu hala doktor olarak çalışıyor. 12 Eylül darbesinde tutuklandı. Diyarbakır askeri cezaevinde tutuklu olarak kaldı.

Tüm Yazıları

Yorum Yazın

E-posta hesabınızı yayınlanmıyoruz

16 + 12 =

Kullanıcı deneyiminizi artırmak için çerezler kullanıyoruz. Sorun yok, rahat olun. Size özel herhangi bir bilgiyi yayınlamıyor ya da paylaşmıyoruz. Anladım Daha Fazla