Take a fresh look at your lifestyle.

Savunmalar

910

Serdest Özgül // Av. Mustafa Özer’in on iki (12)Eylül darbesinde Diyarbakır sıkıyönetim mahkemelerindeki yargıyı konu alan karanlık bir döneme ışık tutan ”Darbeler Türk yargısı ve Kürtler” İsimli belge niteliğindeki kitabını yeni temin ettim.

Kitabı okuduğumda ağırlıklı olarak sanıkların duruşmalardaki toplu ve bireysel savunmalarına yer vermiş olduğunu gördüm.

Bilindiği gibi Diyarbakır zindanı ile ilgili çok değerli insanlar önem arzeden bir çok değerli kitaplar yazmıştı.

Ama sayın Özer bu kitabı farklı bir boyutla ele almış farklı gelişmeleri bir hukukçunun tanıklığıyla insanların duruşmalardaki duruş,davranış ve tutumlarını objektif olarak anlatmış.

Yayınlanan bu eserde altmış(60) Sayfayı M.Şah Özgül. Muhlis Erdem, Nuri Aslan ve Süleyman Güney,in ortak siyasi savunmasına ayırması benim açımda kitabı dahada anlamlı kılmıştır.
Mustafa Özer 12 Eylül sıkıyönetim mahkemelerinde gerek engin hukuki bilgileri gerekse dik duruşu mahkeme heyetinin dikkatini hep çekmiş sergilediği tavırla heyetin korkulu rüyası haline gelmişti.
Bu yiğit hukukçunun tarihe mal ettiği bu kitabı kaleme aldığından dolayı kendisini kutluyor başarıların devamını istiyor saygılarımı sunuyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 + 18 =