Take a fresh look at your lifestyle.

İçimizdeki Labirent

78

Aytekin Yılmaz yeni bir kitap yayınladı. Hapishaneler içindeki hapishaneleri anlatıyor. Analayacağınız devlet solcuları veya muhalifleri veya PKK lileri hapishaneye koymuş. Onlarda kendi muhaliflerini hapishanelerin içindeki hapishanelere tıkamışlar. Bu inanılmaz öyküleri okumak isterseniz kitabı bulun ve okuyun:

İçimizdeki Hapishane Labirentin Sonu

Siyasal ayrışmalarının daha çok ‘kadroların’ çoğunun “içeride” olduğu dönemlerde yaşanması herhalde rastlandı değildir. Aytekin Yılmaz, İçimizdeki Hapishane; Labirentin Sonu’nda siyasi mahkümluğun ne çetin bir hayat olduğunu anlatırken, “içerideki” hapishanelerin nasıl yaratıldığını, nasıl işlediğini ve mapusların neler yaşadıklarını ders alınması gereken bir insanilikle anlatıyor.

“İçimizdeki Hapishane Labirentin Sonu, bu derin acılı, ürkütücü trajediyi, onun en yoğun biçimde yansıdığı “siyasi hapishane”lerde yaşamış, bu noktadan çıkış umudunu yitirmeyerek ve o çıkış yolu için vicdanımıza ve aklımıza çağrı yapan bir insanın tanıklığıdır. Bu sorunun dışımızda değil, içimizde, yüreğimiz ve aklımızın bir sorunu olduğunu, burada çözüleceğini bilen ve inanan bir tanıklıktır bu.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seven − 5 =