Take a fresh look at your lifestyle.

Kürd sanatçılardan çağrı (Video)

56

 

Li Hember Darvekirina Xortên Kurdan Hûnermendên Kurd Bagewazî Kirin

Li hember darvekirina xortên Kurd Hûnermendên Kurdîstanê bangewazî kirin. #Raminhosseinpanahi #Hosmandalipoor #MihemmedwestaqadirEm serî ji dagirkeran re danînin !

Slået op af Ciwanên Netewî yên Kurdistanê i Mandag den 3. september 2018

 

 

 

Iran faşist rejimi aylardır tutuklu bulunan Ramin Hosein Panahi,Xoşman Ali Poor ve Mihemed Westa Qadir`i idam etmek istiyor. Dünya kamuoyunda büyük tepki çeken bu karara bir tepki de Kürd sanatçı ve aydınlardan geldi. Kamuoyuna duyarlılık çağrısı yapan sanatçılar tepkilerini dile getirerek idam kararlarının bir an önce kaldırılmasını istediler.

İdam cezasına çarptırılanlardan Ramin Hosein Panahi kamuoyuna cezaevinden gönderdiği görüntülü mesajla seslendi. Panahi konuşmasında söyle dedi:  “Selam ve saygılarımla. Ben Ramin Hüseyin Panahi’yim. Recayişar zindanında tutuluyorum. Bana destek veren herkese, halkıma teşekkür ediyorum. Ben Kürdistan halkının özgürlüğünden yana bir aktivistim. Kürdistan halkına da İran halkına da bana verdikleri destek nedeniyle teşekkür ediyorum. Bu destek beni mutlu ediyor. Hakkımdaki iddiaları bir kez daha tekzip ediyorum. Ben terörist değilim. Sivil bir aktivistim. İran halkının,  özellikle de Kürdistanlıların özgürlüğü için mücadele ediyorum. Herkesin gözlerinden öperim.”

 

https://youtu.be/PYqt3DumtPc

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 − 6 =