Take a fresh look at your lifestyle.

“BÜYÜK KAZANDIK”

162

 

Belkide çoğunuzun bildiği bir fıkra vardır.

“Her pazar ayininden sonra, kilisenin kapısında iki dilenci mendil açarmış. Her iki dilencinin de önllerinde birer karton varmış. İlk dilencinin önündeki kartonda şöyle yazıyormuş;
“Ben Levi, tefecilik yaparken tüm mal varlığını kaybetmiş bir Yahudiyim, lütfen bir sadaka”

İkincisinin önündeki kartonda ise şunlar yazılıymış; “Ben Christian, talihsiz bir hastalık sonucu yoksul kaldım, lütfen bir sadaka”

Tabi kiliseden çıkanlar önce tefeci yahudinin önünden geçer, kızgın gözlerle ona bakar, ardından da sadakalarını hrıstiyan dilenciye verirmiş.

Bir gün cemaatten biri dayanamaış, Yahudi dilencinin yanına sokulmuş; “Bak kardeşim, haftalardır seni izliyorum, tek kuruş sadaka alamıyorsun, En azından “yahudiyim, tefeciydim” falan yazmasan, belki üç beş kuruş da sen yardım alırdın. İnsanlar sana öfkelenip diğer dilenciye para veriyorlar…

O bunları söylerken Levi diğer dilenciye göz kırpıp şöyle seslenmiş;

Bak gördün mü Solomon, adam bize ticaret öğretiyor”

************

Buna ne derseniz , ne ad verirseniz veriniz ama ;bu durum iki akıllı dilencinin danışıklı yardımlaşmalarının ticari mantığıdır .

Dün kck yürütme konseyi üyesi duran Kalkan’ın aryanhaber79’a 15 ağustos atılımı ile ilgili verdiği röpörtajda ” büyük kazandık ” derken aklıma kilise önünde dilenen ; birinin kutusu boş diğerinin dolu olan ve sonradan kazançlarını kimsenin ” GÖRMEDİĞİ ” kuytuda fifty , fifty yapan bu iki akıllı dilenci geldi .

Burda kim yahudi -tefeci kim hristiyan onada siz karar verin ,
Ama bu devlet – PKK ortak dilenciliğinde cebi boşalan kürdten başkası değil !

Ezcümle ;PKK+devlet büyük kazandı ve duran kalkan doğru söylüyor (!)Α

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 + 7 =