Take a fresh look at your lifestyle.

Acele Etmeyin Derim

68

Maşallah Erdoğan // Bence , Hak – par’ın bağımsız milletvekil adaylarının ismimleri açıklandıktan sonra desteklenip desteklenmemesine karar verilmeli . Kimdir bunlar , neyin nesi kimin fesidirler … suyun derinliğine bakmadan suya balıklama dalıp yüzü gözü kan revan olarak çıkmakta var bu işin içinde.

Üstelik bağımsız vekillerin desteklenmesinin ilede hak – par lı olması gerekmiyor .hak- par’ın belirleyeceği bağımsız vekiller şimdiden bağımsız değiller zaten . Hak-par’ın belirleyeceği vekiller hak-par’ın ” BAĞIMSIZ ” vekilleridir kürd bileşenlerinin değil.

Bu bile seçimde Kürdleri tekçi / tahakkümcü bir ele bırakılır ki yılardır bunun acısını çekiyoruz . Hak-par’ın kürdistandaki saygın kanat önderleri , sivil toplum kuruluşları , ticaret ve sanayi odaları , kürd emekçi aydın ve yazarlarının bileşiminde , tümünün onayına mashar olmuş bağımsız vekilleri öne çıkarılıp desteklenmelidir . Bunun dışında hak-par’ın adaylarını ne desteklerim nede karşı dururum .

Dolayısı ile hak-par geniş kürd çevrelerinin oyunu/ onayını almak istiyorsa zaman kaybetmeden bahsettiğin kürd güçleri ile saflarını sıklaştırıp vekil olacaklara ortak karar vermeliler .

Kürd güçleri derken aklınıza hemen partiler geliyor olmasın .
Yurtsever aşiretler , yurtsever kanat önderleri , yurtsever sanayi ve ticaret odaları , yurtsever aydın -yazar ve entellektüelleri güç değilmi . Bazı yurtsever aşiretlerin – sanayi ve ticaret odalarının üye ve üyeleri hdp hariç diğer partilerin üye sayısından daha fazladır . Kısa bir örnek ( bilindiği için söylüyorum ) hak-par’ın son seçimlerde aldığı oy oranı (yanlış hatırlamıyorsam 109 bin ) Ahmet Türk’ün mensubu olan tek bir aşiretin oy oranının iki katıdır . Ahmet Türk’ün aşiretinin oyu yaklaşık 60 bindir yani 2 tane Ahmet Türk eşittir hak-par.

Demek istediğim aşiretleri güçler dışında görmeyin ve buna benzer onlarca güçlü aşiretler var . Mesela -Hasanen -aşiretinin oy oranı şu beşli blokun oylarının en az beş katıdır . Hak – par yukarda bahsettiğim güçlerle görüşmeli ….
Bu bileşenlerin karar vereceği , tespit ettikleri bağımsız kürd vekillerini destekler kapı kapı dolaşırız , aksi durumda kapı kapı dolaşmak hak-par’lı dostların işidir .

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

three × 1 =