Take a fresh look at your lifestyle.

AMERİKA SURİYE’Yİ VURDU!!

39

Amerika İngiltere ve Fransa Tomahawk Füzeleri ile Türkiye saatı 3 sularında kimyasal silahları gerekçe göstererek vurmaya başladı.

ABD Başkanı Donald Trump, sabaha karşı Amerikan ordusuna Suriye’deki kimyasal silah tesislerini vurması için emir verdiğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından ABD Savunma Bakanlığı Pentagon Suriye’de birden fazla hedefin vurulduğunu bildirdi.

Açıklamaların ardından Rusya ise ABD Büyükelçiliği aracılığıyla saldırının “sonuçsuz kalmayacağını” duyurdu.

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’da yaptığı açıklamada, saldırıya İngiltere ve Fransa’nın da destek verdiğini duyurdu.

ABD Başkanı saldırının amacını “kimyasal silahların üretim, yayılım ve kullanımına karşı güçlü bir caydırıcılık oluşturmak” olarak tanımladı.

Reuters haber ajansına konuşan bir Amerikalı yetkili, Suriye’deki birden fazla yerin Tomahawk güdümlü füzeleriyle vurulduğunu söyledi.

Trump konuşmasında, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad hakkında “Bunlar bir adamın değil bir canavarın yapacakları” dedi.

İngiltere Başbakanı Theresa May de, İngiltere’nin operasyona destek verdiğini “güç kullanımından başka bir alternatif yoktu” sözleriyle duyurdu.

Operasyon kararı, Suriye’nin Doğu Guta bölgesindeki Duma’da geçen Cumartesi kimyasal silahlarla düzenlendiği iddia edilen saldırının ardından alındı.

ABD, saldırıdan Suriye hükümetini sorumlu tutmuştu. Suriye hükümeti ise iddiaları reddediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 × one =