Take a fresh look at your lifestyle.

Şah ve mat!

62

Sovyetler döneminde nerdeyse dünyanın yarısına SOSYALİST ABİ olarak hükmeden Sovyetler artığı , devasa iç tüketim , dünya pazarına silah , tespitli doğal gaz ve nataşalarından başka doğru dürüst bir tek kalem ( üretici bazında) sunamayan, Bunlar üzerinden etkisi altına aldığı ülkelere siyasi olarak nüfuz eden Rusya : bugün coğrafyamızda ABD kadar güçlü olmamasına rağmen siyaseten daha güçlüdür.

Şimdilik ilk raundu kazanmış köşesine sevinçle giden Rusya nın ikinci , üçüncü hatta dördüncü raunda ne kroşeler yiyeceğini kestirmek için kahin olmaya gerek varmı !

Hazıra dağ dayanmaz diye bir tabir var !

Bir kaç kalem dışında üretiçi bazında olamayan bir ülkenin , GOP ve Ortadoğu’da Kürt’lerinde içinde yer/ devlet olacağı sınırların yeniden şekil alacağı bir projenin önünde durabilmesi mümkünmü !

Hali hazırda Rusya’nın bu alanda bulunması / müdahil bulunması her nekadar Rusya’nın dış politikası / güvenliği , sıcak denizlere açılmak istemesi ile paralellik arz etse bile ; gerçekte Rusya’yı orta doğuda tutan , bataklığa çeken ,gelecekte tümü ile tasfiye etmek isteyen GOP nin sahiplerinin üst aklıdır .

Ekonomisini nükler ve konvensiyal silah üzerine inşa eden Koca Sovyetler’in ne kadar ayakta kaldığına hem tarih hemde bizler şahit olduk .

Bu şavaş uzun sürecek ( 10-15 yıl ) . Rusya’nın ;Petrol ve silah üretimi üzerinden bugünkü siyasal üstünlüğü gelecekte nakvt olmasını engellemeyecek .

GOP si öyle tavla maçına benzemeyen , akıl , irfan ve sabır isteyen satranç gibi şah mat üzerine kurgulanmış bir projedir .

“Piyonlar , atlar , develer , kaleler , vezirler ” birer birer düşecek !

…ve Rusya mat olacak !

2023 -2035 arası zaman dilimi GOP sahiplerinin tespit ettiği zamandır .

Bağımsız Kürdistan doğacak !

GOP nin temeli , betonu kürdistandır !

Ve buna kimse engel olamaz !

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 + 18 =