Take a fresh look at your lifestyle.

Afrin İçin Acil Çağrı

52

Veng Ma/ Kürt halkı Afrin’in düşmemesi için harekete geçmelidir. Yapılması gerekenler şunlardır: Yeryüzündeki bütün Kürtler, tek bir eylem için en kısa zamanda organize olmalıdır.

Bunun için her ülkede, her parça kurdistan’dan, o ülkenin dilini iyi bilen birer kişi, o ülkenin politikacı veya aydınlarından iki kişi, din adamlarından bir kişi, Kürt aydınlarından bir kişi olmak üzere bir komite kurulmalıdır.

Avrupa’nın bütün ülkelerinde, Amerika’da Kanada’da, japonya’da, dünyanın bütün ülkelerinde böyle komitelerin kuruluşu tamamlanınca, bu komiteler Kürt halkını ve bulundukları ülkenin halkını Birleşmiş Milletlerin bürolarının önünde oturma eylemine çağırmalıdır.

İstek, tek bir tane olmalıdır. “AFRİN’İN İŞGALİNE DERHAL SON VERİLMELİDİR.”

Bu konuda Birleşmiş Milletler bürolarına bir mekrup sunulmalıdır. Ardından bu büroların etrafında oturma eylemine geçilmelidir.

Sloganlar sadece Afrin ile ilgili, pankartlar ve kaldırılacak resimler, Afrin’in durumunu izah edecek içerikte olmalıdır.

Oturma eylemi hangi ülkede yapılacaksa, o ülkenin dilinden pankartlar asılmalıdır. O ülkenin diliyle konuşmalar yapılmalıdır.

Apo’cuların ve MİT’ in Provakasyonlarına karşı dikkatli olunmalıdır. Bunlar bu eylemden uzak tutulmalıdır.

Bu eylem, Kürt halkının bir tepkisi ve Birleşmiş Milletlerden halkın bir istemi olan “işgali durdurun”olarak organize edilmelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nineteen − seven =