KİMLİK

Değerli Okuyucular,

VengMa Genel yayın yönetmeninden / Değerli okuyucular, dinleyiciler ve seyirciler, gördüğünüz gibi www.vengma.com sitemiz hem okunur, hem izlenebilir, hem de dinlenebilir bir sitedir.

Bu yeni sitemizi kurarken amacımız, Bağımsız Kürdistan’ın kurulmasını isteyen ve bu amaca ilgi duyan, kalem tutan herkesi burada bir arada görmektir.

Vengma, hiç bir partinin borazanı değildir. Hiç bir partinin düşmanı da değidir. Kürt partilerinin doğru politikalarını destekler, yanlış politikalarını eleştirerek yol göstermeye çalışır.

www. vengma.com hiç bir halka düşman değildir. Halklara zulüm yapan bütün diktator sistemlere karşıdır. Benim diktatorüm iyidir, seninki kötüdür anlayışı, VengMa dan uzaktır.

www.vengma.com Güney Kurdistan ve Suriye Kurdistan’ının devletleşmesini savunur, Suleymaniye ve Erbil’in sorunlarını konuşarak çözmelerini ister, İran kurdistan’ın daki Kürtlerin haklı ve meşru mücadelelerini destekler.

Türkiye Kürdistan’ında Kürdistan’ın bir ülke olduğunu savunan, Kürtlerin bir ulus olduğunu kabul eden, Kürdistan bayrağını meşru gören, Kürt istiklal marşını kabul eden bütün Kürt kurum ve kişilerin beraber hareket etmesini destekler.

Birlikte hareket etmek isteyen bu güçlerin siyasete müdahale etmeleri için bir üst kurumu askari müşterekler temelinde kurmalarını ve bu kurum aracılığıyla siyasete müdahale etmelerini savunur.

Kürdistan çok renkli bir gül bahçesi gibidir. Çok sayıda dil, din kültür, etnik yapı ve lehçe mevcuttur. Diller, kurmanci, zazaki, sorani. Gorani, arabi, tirki,ermenice, dinler sunni, alevi, ezidi, mesihi kakai gibi.
VengMa hiç birini yok saymaz, hiç birini inkar etmez, bu gül bahçesini bozmak isteyen, tek güllü bir bahçe yaratmak isteyenlere de karşı koyar.
www.vengma.com sadece siyasal bir site değil, sanatsal, şiir, edebiyat resim ve karikatür gibi çalışmaları yayınlar.
www.vengma.com Sadece Türkçe yayın yapmaz, zazaki, kurmanci, sorani haber, yorum ve sanatsal yazılara yer verir.
www.vengma.com Farklı halkların aydınlarına, eli kalem tutan gazeteci ve sanatçılarına açıktır. İlgilendiği alan Kürdistan, İran, İrak, Suriye Türkiye veya ortadoğudur.

KONTAKT

Mail Hesabımız vengmanett@gmail.com

Yorum ve sorularınızı bekliyoruz.

* zorunlu alanı gösterir