Take a fresh look at your lifestyle.

Hakkımızda

Değerli Okuyucular,

VengMa Genel yayın yönetmeninden / Değerli okuyucular, dinleyiciler ve seyirciler, gördüğünüz gibi www.vengma.net sitemiz hem okunur, hem izlenebilir, hem de dinlenebilir bir sitedir.

Bu yeni sitemizi kurarken amacımız, Bağımsız Kürdistan’ın kurulmasını isteyen ve bu amaca ilgi duyan, kalem tutan herkesi burada bir arada görmektir.

Vengma, hiç bir partinin borazanı değildir. Hiç bir partinin düşmanı da değidir. Kürt partilerinin doğru politikalarını destekler, yanlış politikalarını eleştirerek yol göstermeye çalışır.

www. vengma.net hiç bir halka düşman değildir. Halklara zulüm yapan bütün diktatör sistemlere karşıdır. Benim diktatörüm iyidir, senin ki kötüdür anlayışı, VengMa dan uzaktır.

www.vengma.net Güney Kurdistan ve Suriye Kürdistan’ının devletleşmesini savunur, Suleymaniye ve Erbil’in sorunlarını konuşarak çözmelerini ister, İran Kürdistan’ın daki Kürtlerin haklı ve meşru mücadelelerini destekler.

Türkiye Kürdistan’ında Kürdistan’ın bir ülke olduğunu savunan, Kürtlerin bir ulus olduğunu kabul eden, Kürdistan bayrağını meşru gören, Kürt istiklal marşını kabul eden bütün Kürt kurum ve kişilerin beraber hareket etmesini destekler.

Birlikte hareket etmek isteyen bu güçlerin siyasete müdahale etmeleri için bir üst kurumu askari müşterekler temelinde kurmalarını ve bu kurum aracılığıyla siyasete müdahale etmelerini savunur.

Kürdistan çok renkli bir gül bahçesi gibidir. Çok sayıda dil, din kültür, etnik yapı ve lehçe mevcuttur. Diller: Kurmanci, Zazaki, Sorani. Gorani, Arabi, Tirki,Ermenice,Arami dil ve lehçeleridir.

Dinler: Sunni, alevi, ezidi, mesihi kakai gibi.

VengMa hiç birini yok saymaz, hiç birini inkar etmez, bu gül bahçesini bozmak isteyen, tek güllü bir bahçe yaratmak isteyenlere de karşı koyar.

www.vengma.net sadece siyasal bir site değil, sanatsal, şiir, edebiyat resim ve karikatür gibi çalışmaları yayınlar.
www.vengma.net Sadece Türkçe yayın yapmaz, Zazaki, Kurmanci, Sorani haber, yorum ve sanatsal yazılara da yer verir.
www.vengma.net Farklı halkların aydınlarına, eli kalem tutan gazeteci ve sanatçılarına açıktır. İlgilendiği alan Kürdistan, İran, İrak, Suriye Türkiye veya ortadoğudur.

İLETİŞİM

Bu e-mail adresine tıklayarak direk mesajınızı iletebilirsiniz: vengmanett@gmail.com

Yoruma kapalı.