Take a fresh look at your lifestyle.

Tek Oyum Var oda Kürdistan’i

19

Maşallah Erdoğan // -Öcalan Suriye sahasına girdiğinden çıktığı güne kadar ; Kürdistan’da gelişen bağımsızlık çizgisine önderlik -yol göstericilik bilgi ve donanımına sahip olanların tümünü ya öldürtü , ya intihara sürükledi yada düşürüp , kişisizleştirerek – kürd toplumunda kaderleri öcalanın iki dudağı arasında olanları önderliğin yüce affediciliğinide kullanarak Hasan sabaha ölümüne bağlı proto tipleri yaratı . Kaçıp kurtulanlarda bildik yöntemlerle hain ilan edilerek halk içindeki prestijleri sıfırlandı , yaşayan birer ölüye döndürüldüler .

-Son kırk yıldır Öcalan’ın bu entrikalarına istinaden karşısında durabilecek – alternatif olabileceklerin tümünü geliştirdiği paradigma ile halk nezdinde saf dışı bırakmıştır .

-Şam’da Mehmet Ali Brant’a verdiği mülakatta ” BİZ ; BİZE MUHALİF OLANLARIN TÜMÜNÜ TASFİYE ETTİK ” derken Kürd silahlı – sivil siyasetinin daha uzun bir dönem kendisine bağlı , kendi eksenli olacağını sinyallerini daha o zamandan işret ettiği aşikardır . Geliştirdiği bu paradiğma , kendi şahsında kuzey kürdistanda hala tartışmasız bir şekilde hem sivil hemde silahlı siyasetin nabzını elinde tutmasına olanak sağlamaktadır .

-Bugünkü mevcut partilerin hala toplum işinde varlık gösterememesinin hdpkk ‘ya alternatif olamayışlarının ana nedeni : geçmişte Öcalanın hakim olduğu kuzey kürdistanda bu parti ve parti liderlerine yönelik dışlayıcı sözlerinin etkisinin hala halk içinde değer buluyor olmasındandır .

-Gelinen noktada hala bu partiler kendilerini konuşlandırırken apo/ mit tornasından çıkan hdp ‘e yanaşarak yaşama tutunmaya çalışıyor olmaları kuzey Kürdistan siyasetinin alternatif yaratmaktan ne kadar uzak bir görüntü çizdiklerini teyit etmekle kalmayıp ellerindeki mevcut alternatif Argümanlarını tc meclisinde bir kaç milletvekilliği karşılığına istinaden Öcalan’ın ortak vatan – demokratik cumhuriyet- tezine peşkeş çeker bir pozisyonda bulunarak hem Öcalan’ı tastik , hemde gücüne güç katıyorlar .

-Bunu yaparkende karşı oldukları Öcalan paradigmasının ekmeğine yağ kuzey kürdününde yeni bir alternatif çıkarmasının önüne set çekiyorlar .

-Mevcut Türk parti ve diğer kurumlarının Kürd realitesini kabul etmeyen tavırlarına istinaden , sırf bu karşıtlık üzerinde hdp ile yola çıkıp mevzilenmek eşme ruhunun içinizde mevzilenmesi ile eş değerdir .

– Türklerin kürd karşıtlığına istinaden hdp eksenli bir Karşı çıkış kürdi bir çıkıştan ziyade ortak vatancı Öcalan ve hendeklerde bitiş noktasına gelen , biz bu ülkeyi kimseye böldürmeyiz misyonuna sahip hdp’i hiçte haketmediği kürd sivil siyasetinin merkezine oturmak , biz bu ülkeyi böldürmeyiz misyonuna ortak olmaktır .

– Bu şeçimlerde diğer partileri kendine yaşam değneği yapan hdp ve bu koltuk değneklerine duygusal oy verenler Kürd- Türk kardeştir faşit anlayışına duygusal beton / tutkal olmanın sahipleridirler .

– Türk – Kürd kardeştir faşit söylemine ortak olma yerine , Kürd – Türk kardeş değil ama iyi komşu olabilirler söylemine beton/ tutkal olmanın yolları aranmalı .

Ezcümle;  benim tutkal – beton olacak oyum yok . Tek bir oyum var oda Kürd mayası için!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

17 − 8 =