Take a fresh look at your lifestyle.

Sn. Barzani’nin Elini Öpecekler

0 13

Irak yetkilileri “Mesud Barzani’nin elini yeniden öpecekler” dedi. Sünni mezhebinden Irak’lı bir yetkili yaptığı açıklamada, “sonunda tüm Iraklı yetkililer Başkan Barzani’nin elini yeniden öpecekler” dedi.

Salahaddi ilinde özel bir bölge kurmak isteyen Salahaddin Bölgesi Kuruluş Kongresinin Genel Sekreteri Nacih Mizan, Irak’ın bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, “Irak Parlamento seçim sonuçlarıyla oynanılmaz ise Kürdistan Demokratik Partisi oyların önemli bir kısmını alacak, çünkü asil bir partidir, kendi mücadelesine inanıyor, tutumlarını değiştirmiyor ve içinde hiçbir ayrılma yaşanmamış”

Nacih, Konuşmasının devamında Başkan Barzani Kürdistan bağımsızlık referandumunu gerçekleştirdi ve Kürt halkının bağımsızlık iradesini ortaya çıkardı, Kürtlerin şuan verdiği tavizler geçicidir, Kürdistan yeniden güçlenecektir dedi.

Barzani’nin Irak ve Kürdistan genelinde kendi koltuğundan vazgeçen tek lider olduğunu dile getiren Sünni Iraklı yetkili, Başkan Barzani’yle ilgili şu ifadeleri kullandı, “Elinde sonunda Iraklı tüm liderler yönlerini Hewler’e çevirecekler ve yeniden Barzani’nin elini öpecekler. Çünkü Barzani gerçek bir liderdir, Iraklı liderleri ise dünün çocukları, Londra ve Tahrandan tankların sırtından Irak’a döndüler.

PeyamaKurd

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 + twelve =