Take a fresh look at your lifestyle.

S.Sürreyya Önder’e Yanıt

51

İbrahim Halil Baran // Türk devletinin kontrol memurlarından Sırrı Süreyya Önder, Güney Kürdistan’daki durumla ilgili “Kürdistan referandumunda yenilen Kürt sağıdır” demiş.

Hendeklerde 8 şehir yerle bir edilip binlerce genç bu çukurlara gömüldüğünde kızının Küçüksu Kasrı’ndaki yarım milyonluk düğünü ve Cihangir’de dansöz oynatması dışında gündem olmayan, hatta sesi soluğu çıkmayan bu meddah külüstürü zımpırtı, mesela o zaman “Kürt solu yenildi” demek gibi bir saçmalıkta bulunmadı.

Herkes bilir ki işgal altındaki bir milletin sağcıları ve solcuları değil, işbirlikçileri ve devrimcileri vardır. Mesela bugün Talabani’nin çocukları işbirlikçidir ve işgalcilerine karşı boyun eğmeyi milletine zül sayan Barzani ise büyük bir devrimcidir.

Konu Mustafa Kemal ve Türk Kurtluş Savaşı olduğunda bu konunun bülbülü kesilenler, Kürtler ve milli mücadelelerine dair olunca fikirsel transseksüelizmin bir numaralı aktörüne dönüyorlar. 

Yeri gelmişken söyleyeyim; Türkiyeci HDP sağcı ya da solcu değil, işbirlikçi bir partidir. Ama Sırrı Süreyya Önder’in bu pişkinliği işbirlikçiliği ile değil sömürgeci kimliği ile ilgilidir.

Facebook

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

three × 1 =