Take a fresh look at your lifestyle.

Xanekin’de halk Ayaklandı

39

Veng Ma / İki gün önce Haşdi şabi tarafından işgal edilen Xanekin’de Kürdistan halkı ayaklandı.Şehri tamamen elegeçirdi. Müthiş bir ayaklanma var. Bu haberi duyan Kürdistanın diyer şehirleri sokaklara döküldü. Bu, onuru kırılan özgürlüğü elinden alınmak istenen bir halkın görkemli ayaklanmasıydı. Şu anda Duhokta Erbilde  havaya silahlar sıkılıyor, arabalar zafer kornaları çalarak şehir içinde turlar atıyor.  Artık Kürdistan halkı onursuzluğu kabul etmiyor.

İlk işaret fişegi Xanekin’de patladı.Halk Kürdistan bayrağını her yerde göklere kaldırdı. Haşdi Şabi köpekleri kaçacak in bile bulamadı. Halk sokaklarda halaylar çekmeye başladı. Bizi esir etmeye gelen şerefsizlere ölüm  bile az geldi.
Ey Kürt gençleri, Kürt halkı üzülmeyin, şaşkınlıktan kurtulun, kendinize gelin! Vatanınızı savunmaya başlayın! Umut sizdedir, gelecek sizdedir. Köle olarak yaşamaktansa özgürlük uğruna, namuslu ve şerefli yaşamak uğruna ayaklanın! Bu şerefisizleri katilleri Bağdat’a kadar kovmak hedefimiz olsun!
Her yerde ayaklanma, her yerde isyan!
Hedef kerkük! Ulusumuzun kalbi, Kürtlerin kabesi için ayaklanın!
Mala mustafa Barzanin vasiyetini unutmayın! Oraya uzanan her eli kırın!

Kimse uyumasın! Kimse yemek yemesin, kimse evine girmesin!
Yas tutmaktan vaz geçin, herkes  silahını eline alsın, ya kurtulacağız ye hep birlikte öleceğiz!

Ey kahraman peşmerge hazırlan! Bu gün namus günüdür. Namusuna el uzanmıştır. Toprağın işgal edilmiştir. Halkın esir edilmek istenmiştir. Kartal gibi tepelerine in, balyoz ol kafalarına vur.
Namerde acıma!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

18 − four =